Loading...

Zobraziť históriu

Vaša história je momentálne prázdna

Prečo by ste mali navštíviť kráľa trópov – Maldivy?

Nikdy nekončiace biele piesočnaté pláže lemujúce tyrkysovo modrý Indický oceán, vily stojace priamo v oceáne, romantická večera pri sviečkach s pohárom šampanského v altánku na vode – Maldivy sú o luxuse a súznení s prírodou. Kúzlo metropoly ostrova Hulhule, často nazývaného aj ako Manhattan Indického oceánu, sa dokonale snúbi s tropickým šarmom a to je jeden z prevládajúcich dôvodov na návštevu Maldív.

Nepochybne jedným z najlepších dôvodov na návštevu Maldív bude božský pokoj na plážach i obrovský modrozelený Indický oceán, ktorý bozkáva obzor v diaľke. Zatiaľ čo rána s jemnými slnečnými lúčmi a pokojnejšími vlnami sú blažené, hodiny súmraku s tisíckami odtieňov červenej, oranžovej a fialovej sú magické. Užite si morský vánok a zvuk vĺn pri konštantnej teplote 25-30 stupňov Celzia a zažite romantické večery pod triliónmi hviezd.

Majestátne a obrovské žraloky veľrybie spolu s menšími útesovými žralokmi pokojne číhajúcimi v koralových atoloch a tiež v okolitých lagúnach letovísk sú obľúbenými dôvodmi, prečo cestovať na Maldivy. Hoci sú tieto žraloky endemické v celej oblasti, atoly Baa a Ari a Maaya Thila sú perspektívnymi miestami, kde sa s nimi dá stretnúť zblízka. 

V rámci dovolenky na Maldivách si môžete spraviť lekciu potápania alebo šnorchlovania. Podmorský život vrátane mant, morských korytnačiek a barakúd, ktoré plávajú cez pulzujúci koralový útes, sú ďalším z dôvodov na návštevu Maldív. Uistite sa, že navštívite Kuda Huraa pre jeho teplú vodu, do ktorej si nebude musieť obliecť neoprén. Útesové ryby sú priateľské, a preto bude dobré, keď si so sebou zoberiete vodotesné puzdro na fotografovanie.
Okrem prírodných krás a pamiatok sú Maldivy známe aj svojou bohatou kultúrou. Ak sa chcete dozvedieť zaujímavé fakty o Maldivách, určite si pozrite Bodu Beru, populárny maldivský ľudový tanec, ktorý sa často koná večer na pláži. Zachyťte moment na kameru alebo si vyskúšajte svoje tanečné pohyby s tanečníkmi. Jazda na maldivskej lodi Dhoni môže byť rovnako očarujúca.

Jedným z dôvodov, prečo ísť na Maldivy, je ochutnať miestne jedlo akým je maldivské karí s tuniakom pri pokojnej modrej lagúne a vychutnávať si pritom morský vánok. Vychutnajte si čerstvo ulovené a pripravené morské plody, ako je Garudhiya, čo je rybia polievka podávaná s limetkou, čili, ryžou, karí listami, cibuľou a kokosom. Mashumi Roshi tuniak a Chapati, ako aj Hedhika tuniak, vajce, zemiaky a kokos sa tiež oplatí vyskúšať spolu s pouličným jedlom Mas Kashi sušenou rybou s mangom a kokosom.

 

 

Všetky naše tipy pre dovolenku na Maldivách nájdete na tomto odkaze.

 

Pre viac cestovateľských tipov a výhodných dovoleniek nezabudnite sledovať náš profil na Instagrame a Facebooku.

WE WERE BORN TO TRAVEL

https://ideatour.sk/uploads/ideatour.sk/wysiwyg-upload/source/logo-header.png